8. Pokaz Niezależnych Teledysków na Cinemaforum 2019

https://www.facebook.com/events/427857971415324/

Już ósmy raz spotykamy się, żeby oglądać na dużym ekranie filmy ilustrujące utwory muzyczne zrealizowane przez polskich twórców. Pokaz łączy najróżniejsze klimaty muzyczne, stylistyki i techniki filmowe oraz nakłady finansowe.
Zapraszamy 10 listopada o godzinie 21:30 do warszawskiego kina Kinoteka. 

Pokaz Niezależnych Teledysków jest imprezą w ramach 18 edycji Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych CINEMAFORUM odbywającego się od 6 do 10 listopada w Warszawie. 

PROGRAM POKAZU:

01. United PUNK Orchestra - "Wszyscy jedziemy" (reż. W.A.R. video – Wojciech Gonder, Adam Szymański, Robert Szymański)
Muzyka i słowa: Tomasz "Siwy" Wojnar.

UNITED PUNK ORCHESTRA to formacja punkowego, pospolitego ruszenia, która zebrała się w celu upamiętnienia śp. Tomka "Siwego" Wojnara, wokalisty zespołu Defekt Muzgó.

W nagraniu uczestniczyli:
wokale:
Anna Kawa, siostra Tomka „Siwego” Wojnara
Agata Polic (DDA, POLIC)
Robert Szymański (Sexbomba)
Sławek „Melon” Świdurski (Prawda)
Jan „Młody”Siepiela (Sedes)
Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk (KSU)
Mirosław „Smalec” Malec (Ga-Ga, Zielone Żabki)
Nullizmatyk,
gitary:
Maciek Gortatewicz (Sexbomba)
bas:
Piotr Welcel (Sexbomba)
perkusja:
Hubert Traczyk (Sexbomba)
oraz piano:
Anna Kawa


02. Paweł Izdebski - "Laura" (reż. Magdalena Pilecka)
“Laura” to drugi już, po “Niewiarygodne”, singiel promujący nadchodzącą w styczniu 2020 płytę “@strach” Pawła Izdebskiego. Album ten stanowi przełamanie kariery muzyka, powrót do mocniejszych, alternatywnych brzmień.
Folk-Rockowe tąpnięcie, wesoła ballada o złamanym sercu, muzyczno-słowna rozprawa z przeszłością – “Laura” – bo o niej mowa, została opatrzona krótkometrażową animacją Magdaleny Pileckiej.

To piosenka i teledysk o tym, z jaką łatwością oddajemy prawdziwych siebie w zamian za czyjąś uwagę. O tym jak szybko zapominamy o tych, którzy akceptują nas takimi jakimi jesteśmy. Laura to wreszcie symbol nieodwzajemnionej miłości, która często doprowadza nas do rozpaczy, a nieświadomie wskazuje odpowiedni kurs naszemu sercu.

Za scenariusz, reżyserię, ilustrację i animację teledysku odpowiedzialna jest Magdalena Pilecka
Piosenka współgra z klipem, ale pozostawia margines na własną interpretację.

Paweł Izdebski - do dziś znany szerzej jako wokalista Studio Accantus czy gitarzysta Ralpha Kaminskiego. W 2017 r. wydał debiutancką EPkę pt. „Książę Naiwności”, finansując ją kampanią crowdfundingową. Artysta po raz kolejny samodzielnie wydaje album, tym razem rezygnując z popowego i bajkowego klimatu epki na rzecz bardziej rockowych, alternatywnych brzmień, co można usłyszeć w wydanym niedawno singlu „Laura”
Płyta Pawła Izdebskiego “@strach” pojawi się już w styczniu. Premierze będzie towarzyszył koncert w warszawskim klubie “Progresja”.


03. Divines - "Ponad" (reż. Lulu Zubczyńska)


Ponad to opowieść o przełamywaniu własnych słabości i poszukiwaniu siły w świecie, który nie toleruje inności. Bohaterowie – nastoletni Kacper i Kaśka – spotykają się w szkole z nękaniem ze strony swoich rówieśników. Każde z nich ukrywać musi prawdziwą tożsamość w obawie przed odrzuceniem i złośliwymi kpinami. On wstydzi się pasji, związanej z makijażem, Ona zaś tego, jak męsko lubi się czasem ubrać. W toku opowieści obydwoje dochodzą do tego, że nieuzasadnionej agresji przeciwstawić się mogą tylko będąc wobec siebie solidarni: to w grupie jest bowiem siła. Inspiracją do wyjścia z cienia staje się tytułowa piosenka, ukryta w tajemniczej kasecie z emblematem otwartego oka.

Scenariusz i reżyseria: Lulu Zubczyńska
DOP: Marcin Szołtysek
Kierownictwo produkcji: Wiktoria Gmurska
Scenografia: Basia Mastalerz
Kostiumy: Beata Karapetyan
Asystentka reżyserii: Iga Niewiadomska
Make up: Karolina Wysocki
Gaffer: Paweł Jarzyna
Focus puller: Antek Tomasewski
Kierownik planu: Agata Długołęcka
Sprzęt kamerowy: Piotr Karniewicz, The Out Of Frame
Cast: Marta Mędrzycka @mattiecaptures, Adrian Piotr Maciak, Monika Heppen, Eva Bazyuchenko, Rita Weinar, Maciej Owczuk, , Damian Staniszewski, Rafał Piotrak, Cezary Poray-Królikowski 

Lulu Zubczyńska (1991) – młoda reżyserka z Warszawy, absolwentka kulturoznawstwa, Warszawskiej Szkoły Filmowej i dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wokalistka w zespole elektropopowym Divines, DJka w San Junipero Girls Crew. Od 2013 roku zaangażowana w produkcje teledysków, filmów modowych i spotów reklamowych. Pasjonatka fotografii analogowej, publikowała w magazynach takich jak Hiro, Girls to the front i Szajn. Autorka cyklu wykładów o historii videoklipów.


04. Cała Góra Barwinków - "Król ulicy" – (reż. Krzysztof Gajewski)


Ciekawostką jest użycie przy jego produkcji logarytmu stworzonego przez naukowców z Politechniki Warszawskiej (COMIXIFY.pl) zamieniającego zdjęcia fabularne w animacje.

 

05. Kompozyt ft. Lee "Scratch" Perry - "Hidden Force" (reż. Olgierd Dokalski)


Kompozyt to braterski duet Polaków zamieszkałych w Londynie, tworzy muzykę na styku ambientu i dubu. Utwór Inner Force powstał ze współudziałem ojca chrzestnego dubu, Jamajczyka Lee Scratcha Perry'ego.

Olgierd Dokalski - muzyk, scenarzysta, współtwórca zespołu kIRk, autor projektu Mirza Tarak, finalista konkursu Script Pro z tekstem Donmeh.

Teledysk fabularyzowany, w rolach głównych Bruno i Katarzyna Belczyk. Prawie wszyscy biorący udział przy kręceniu teledysku to pasjonaci i amatorzy, w tym wszyscy aktorzy oraz Olgierd Dokalski (reżyser i scenarzysta) też jest amatorem. Teledysk powstał metodą DIY, reżyser udzielał się na płycie zespołu jako trębacz i pojawił się pomysł, żeby wspólnie zrealizować teledysk dla Kompozytu. Zespół czynnie uczesniczył w produkcji klipu.

Directed by Olgierd Dokalski
Assistant Director: Lidia Moroz
Plan Manager: Magdalena Kąkol
Editor: Julian Płoski
Color grading: Paweł Gładoch
Production Manager Alex Czubun
Produced by Kompozyt and Olgierd Dokalski
Potato Drawings Potato Face by Kasia Belczyk

Vocals by: Lee "Scratch" Perry
Vocals engineered by: John Palmer
Written and Mixed by Kompozyt
Re-mastered by: Piotr Zurals 
06. Limboski - "Chwile" (reż. Kaha Hoffmann) 


„Chwile mogą dzielić zwycięstwo od klęski, zwątpienie od olśnienia albo miłość od nienawiści. To jest oczywiście truizm, ale kiedy w przeciągu tytułowej „chwili” coś bezpowrotnie tracimy, albo o włos unikamy wypadku, musimy pochylić czoło przed zagadką czasu. Małe rzeczy stają się wielkimi, a wielkie małymi – wszystko zależy od tego, w której „chwili” o tym myślimy. Jedna chwila przechodzi w drugą jak kra na rzece, a my staramy się jakoś po nich stąpać i utrzymać się w pionie – i oczywiście w poziomie. Wszystko jest kwestią chwili.”


Scenariusz i reżyseria: Kaha Hoffmann, Marcelina Bożek i Limboski,  Montaż: Kaha Hoffmann,  Operator: Marceli Zielnik,  Asystent: Krystian Dulewicz,  Ujęcia telefonem: Kaha Hoffmann,   Występują: Zuzanna Rakowska,  Łukasz Stajkowski,  Michał Limboski,  Jacek Cichocki,  Kuba Duda,  Asia Glubiak.


07. Kounterclockwise - "Control Mechanism" (reż. Kamil Wójcik, Katarzyna Kaczmarek)


Usiądź wygodnie na kanapie, weź popcorn, telefon, pilota, wszystko co potrzebujesz. Zgaś światło, zasłoń okna i zanurz się w papkę jaką serwuje ci twój mały, stary telewizor. Gdy natrafisz na coś ciekawego zmień szybko kanał. A kiedy przerzucisz już wszystkie programy, zacznij od nowa, bo dlaczego by nie?

muzyka: Kounterclockwise
realizacja: Kamil Wójcik & Katarzyna Kaczmarek

08. Jan-rapowanie & NOCNY - "Zaczekaj przed drzwiami" (reż. Krzysztof Balcewicz)


Klip powstał do utworu Jana-rapowanie (prod. NOCNY)
reż. Krzysztof  Balcewicz
zdj. Max Bugajak
scenog. Iga Koclęga
mont. Maciej Rożek
mistrz ośw. Ignacy Kryczka
kolor. Kuba Matras
charkt. Adrianna Wiktoria Orych
as. kam. Wiktor Wysocki
dyż. Jakub Jędruszak, Mikołaj Sosnowski, Łukasz Matysiewicz


09. Kultura Wieku Atomowego - "Krawędzie" - reż. Kultura Wieku Atomowego


Sami tworzymy swoje klipy i staramy się, żeby nie było to czerstwe video z kapelą udającą, że gra, tylko samodzielny twór. Impresja luźno odnosząca się do tematu samego utworu.


10. Wojciech Urbański - "Walk On The Water" (reż. Hubert Patynowski)


,,Efekt Golema" to historia o samotnikach, którzy porywają ludzi. Na początku wydają się groźni, ale w przewrotnym finale okazuje się, że szukali po prostu towarzystwa, żeby zjeść wspólnie posiłek i razem zatańczyć. To zaskakująca opowieść o samotności, w subtelnej komediowej szacie, ale z gorzkim i wzruszającym drugim dnem.

Reżyser/Autor scenariusza:
Hubert Patynowski
Od kilku lat zajmuje się pisaniem scenariuszy, reżyserią, zdjęciami i montażem. Tworzy filmy krótkometrażowe, teledyski i reklamy.
Zdobywca głównej nagrody na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni 2019 oraz na Festiwalu Młodzi i Film 2019 za film pt. ,,Nie zmieniaj tematu''.

Kierownik produkcji:
Dominika Ługowska
Studentka Łódzkiej Szkoły Filmowej na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Posiada kilku letnie doświadczenie jako kierownik produkcji przy realizacjach teledysków, spotów oraz filmów fabularnych i krótkometrażowych. Ponad rok przepracowała jako asystent kierownik produkcji przy programach informacyjnych w telewizji. Obecnie producent filmu dokumentalnego Urszuli Goszczyńskiej pt. ,,Gdzie leży Meksyk?''.

Operator/Autor scenariusza:
Hasenien Dousery
29 latek z Rzeszowa. Absolwent Studiów Bliskowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim z pasją do fotografii, która ewoluowała w tworzenie ruchomych obrazów. Doświadczenie zdobył poprzez realizację licznych krótkich form dokumentalnych. Przez rok związany z Vogue Polska, gdzie budował dział video. Swoje doświadczenie przeniósł na pracę freelancerską, gdzie realizuje teledyski reklamy, filmy dokumentalne czy artystyczne.


11. Bukan Puisi - "Black Finit" (reż. Tessa Moult-Milewska)


Reżyseria i animacja - Tessa Moult-Milewska, Muzyka - Black Finit. Animacja wykonana jest poklatkowo i połączona z kolażami timelapsów z Warszawy.


12. KATOD - "Superkomputer" (reż. Mariusz Wasilewski - KATOD)


Scenariusz, reżyseria i muzyka: Mariusz Wasilewski (KATOD)

Mariusz Wasilewski, pseudonim artystyczny KATOD, wykonuje elektroniczną muzykę instrumentalną na starych komputerach Commodore 64 i Atari, syntezatorach oraz gitarze elektrycznej. Muzyka inspirowana grami komputerowymi, muzyką filmową lat 80, klasyczną elektroniką z dodatkiem rockowego gitarowego pazura.13. NO LOGO & Maria Sadowska - "SERCE NA SYGNALE" (reż. Joanna Krochmalska)


Maria Sadowska i Adrian Łabanowski z zespołu No Logo są zgranym duetem nie tylko na scenie, bowiem są też parą w życiu prywatnym. Teledysk opowiada historię ich miłości, lekko podkolorowaną w wątki kryminalne.

Joanna Krochmalska w 2016 roku podjęła naukę w Warszawskiej Szkole Filmowej na kierunku Reżyseria Filmowa
Ma na swoim koncie kilka filmów krótkometrażowych i kilka teledysków.

Autorzy utworu: Maria Sadowska i NO LOGO
Reżyseria: Joanna Krochmalska
Autor Zdjęć: Michał Gościk i Paweł Turel
Montaż: Malwina Niedzielska


14. Sloth - "Honeymoon" (reż. Martyna Olszewska, Filip Wałuszko)


Teledysk DIY. Autorzy zaprosili Kamila Bryla jako operatora.
Sloth to trójmiejski zespół, który daje świetne koncerty.


15. Spirit of 84 - "Warszawa" (reż. Krzysztof Karnkowski)


Spirit of 84 to pozostający obecnie w stanie naprzemiennego uśpienia i przebudzenia zespół punkrockowy z Warszawy, grający od 2003 roku. Utwór "Warszawa" powstał jako ponury żart, zainspirowany ogłoszeniem przez Muzeum Powstania Warszawskiego konkursu na "nowy warszawski przebój", na który jednak nigdy nie został wysłany. Jest to obraz miasta-zombie, żyjącego i pożerającego mieszkańców na swoim własnym grobie. Teledysk zderza w sobie przeszłość czającą się w śródmiejskich bramach, zagonioną i bezduszną teraźniejszość, codzienność zmęczenia i okruchy wiary, wreszcie skazane na niepowodzenie poszukiwania ucieczki.

Scenariusz i reżyseria - Krzysztof Karnkowski
Zdjęcia i montaż - Krzysztof Karnkowski, Marta Karnkowska


PRZERWA (10 min.)


16. Bass Astral x Igo - "Planets" (reż. Tomek Ducki)


Tomek Ducki
Węgiersko-polski designer i reżyser animacji. Urodzony w Budapeszcie w 1982 r., studiował i pracował na Węgrzech, we Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Od dziesięciu lat mieszka w Polsce, gdzie współpracuje z lokalnymi artystami oraz studiami filmowymi. Jego najbardziej znanymi dziełami są filmy krótkometrażowe „Łaźnia” oraz „Linia życia”, za które otrzymał ponad 45 nagród i wyróżnień na festiwalach w kraju i za granicą, w tym nominację do Cartoon d’Or. Na swoim koncie posiada teledyski dla takich twórców jak Basement Jaxx, ZHU, LCAW & Sophie Ellis-Bextor czy Bipolar Sunshine. Jego charakterystyczny styl czerpie zarówno z polskiej jak i węgierskiej szkoły animacji i projektowania plakatów. W swoich pracach stawia na eksperymentowanie z fakturami i kolorem wykorzystując w tym celu mieszane techniki animacji od CGI do plasteliny, akwareli, atramentu i  drewna.

Bass Astral x Igo
Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Duet ma na koncie dwa długogrające albumy. W marcu ubiegłego roku muzycy wyruszyli w trasę, by promować ostatni z nich – „Orell”. Płyta zrobiła sporo zamieszania na rynku muzycznym, co poskutkowało całkowicie wyprzedaną wiosenną trasą koncertową w 2018r. Następnie zespół zagrał kilka koncertów w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. Latem zespół zagrał na największych polskich festiwalach (Open'er, Audioriver, Krakow Live Festival, OFF Festival, Męskie Granie). Po półrocznej przerwie, w styczniu 2019 roku, duet wystąpił na Eurosonic Noorderslag - showcase'owym festiwalu w Groningen oraz zagrał całkowicie wyprzedaną wiosenną trasę koncertową w największych polskich miastach!

EGoFILM
Studio EGoFILM zostało założone przez Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka przede wszystkim skupia się na produkcji filmów animowanych. Wprowadzając nowe formy obrazu, studio jednocześnie nawiązuje do tradycji polskiej animacji. Powstają tu projekty o zróżnicowanej estetyce plastycznej, poruszające ważne, a czasem nawet trudne tematy kształtujące wrażliwość widza. Studio produkuje seriale, filmy pełnometrażowe jak i filmy artystyczne – festiwalowe, na stałe współpracując między innymi z Tomkiem Duckim, Jarosławem Kilianem, Andrzejem Piotrem Morawskim oraz nowym pokoleniem debiutujących twórców.


17. ZK Siedlce ft. UNDER - "Motywacja" (reż. Paweł Przewoźny)


Autorzy teledysku:
Kamera - Karol Janas, Kamil Grzegorczuk, Paweł Przewoźny
Scenariusz i reżyseria - Paweł Przewoźny
Montaż - Paweł Przewoźny

Teledysk wraz z muzyką powstał w Zakładzie Karnym podczas projektu resocjalizacyjnego, a więźniowie w piosence, którą sami nagrali, opowiadają o swoim życiu i popełnionych błędach i chcą przestrzec przed nimi młod osoby. Zajęcia prowadził Paweł UNDER Przewoźny. 


18. Fisz Emade Tworzywo feat. Justyna Święs - "Pył" (reż. Marek Skrzecz)


Scenariusz i reżyseria Marek Skrzecz


19. Limboski - "Na statku" (reż. Kaha Hoffmann)


Piosenka „Na statku” nie brzmi jak nic co dotąd nagrał w swojej karierze. Sporo tutaj fortepianu, sampli, a miejscami odważnej elektroniki. Utwór jest jednak niesłychanie śpiewny, a refren kołysze niczym okręt piratów. Limboski poczyna sobie coraz śmielej jeśli chodzi o elektronikę, a jego teksty stają się coraz bardziej frapujące.


Nowy singiel Limboskiego nosi tytuł „Na statku” i zapowiada nowy, siódmy album artysty, który ukazał się w 25 października. Ten hipnotyzujący utwór zaskakuje odejściem od rockowego klimatu ostatniej płyty „Poliamoria” w stronę nietuzinkowej elektroniki i oryginalnych pomysłów brzmieniowych. Limboski nie traci przy tym nic ze swojego zadziora. Do utworu powstał klip z Januszem Chabiorem w roli głównej.

 
20. Martin Englert - "We Just Need New Star" (reż. Martin Englert)


"We Just Need New Star" to utwór z przesłaniem i katastroficznym teledyskiem skłaniającym do refleksji. Opowiada o losach ziemi i jej ludzkości, muszącej zjednoczyć się w obliczu zagrożenia nadciągającego z kosmosu. Piosenka jest także swego rodzaju manifestem odnośnie zmieniającego się klimatu i zagrożeń dla przyrody, wynikających z działalności człowieka.

Całość ma stylistykę paradokumentu. Jestem odpowiedzialny za reżyserię, scenariusz i efekty specjalne, a także jestem kompozytorem muzyki, autorem tekstu i producentem piosenki.

Autor: "Mam 28 lat, jestem absolwentem Wydziału Artystycznego UŚ, z zawodu jestem projektantem dźwięku i producentem muzycznym oraz artystą."


21. PRO8L3M - "VI katastrofa" (reż. Kamila Staszczyszyn & Kuba Matyka / MELT)


MELT to wielokrotnie nagradzane studio kreatywne, specjalizujące się w projektowaniu wielkoformatowych animacji, multimedialnych spektakli i doświadczeń immersyjnych w każdej formie i skali. Lata doświadczenia w projektowaniu i realizacji brandowanych, artystycznych i eksperymentalnych doświadczeń multimedialnych, przyniosły MELT międzynarodową rozpoznawalność oraz wiele nagród i wyróżnień, m.in: KTR, IAB MIXX EUROPE, Adweek’s Grand Arc & Best use of VR, Adobe Design Achievement Award oraz wyróżnienie dla największych innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej na liście Financial Times New Europe100 dla prowadzących studio Kamili Staszczyszyn i Kuby Matyki.

Szósta katastrofa to potoczne określenie współczesnego zjawiska wymierania gatunków na Ziemi, spowodowanego wpływem działalności naszej cywilizacji. PRO8L3M połączył siły z WWF Polska. Na ich najnowszym albumie "Widmo" znalazł się utwór poświęcony temu, co może nam zgotować przyszłość, jeśli nie zmienimy kierunku naszych działań. Tekst utworu „VI katastrofa” powstał na podstawie przygotowanego przez WWF i BCG raportu „2050 Polska Dla Pokoleń”.

PRO8L3M to hiphopowe objawienie ostatnich lat. Oskar i Stez mają na koncie 6 płyt. Ich znakiem rozpoznawczym są futurystyczne, syntetyczne podkłady i narracja pełna odniesień do popkultury i dystopijnych wizji przyszłości.


21. SEXBOMBA - "Mniejsze zło" (reż. Gonderas, W.A.R. Video)


Muzyka - Sexbomba, słowa - Robert Szymański

Produkcja W.A.R. Video, maj 2019 - Wojciech Gonder, Adam Szymański, Robert Szymański. Animacja: Robert Szymański. Współpraca: Maciek Gortatewicz, Kaja Traczyk, Anna Welcel, Hubert Traczyk, Piotr Welcel.

Nagranie audio powstało w AXIS AUDIO, Warszawa, kwiecień 2019 r. Realizacja dźwięku - Marcin Buźniak.


22. NowY „M” - 206 (reż. Jakub Chaborski)


NewSchoolowy utwór hip hopowy w OldSchoolowym wydaniu. Klasyczna forma powiązana z mocnym przekazem.


23. Tomasz Mreńca - "Canada" (reż. Marek Leszczewski)


Marek Leszczewski - reżyser, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, studiował również teatrologię i historię sztuki, twórca krótkich form fabularnych, dokumentalnych i teledysków

Max Bugajak - operator, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, studiował również dziennikarstwo, autor zdjec krótkich form fabularnych, dokumentalnych i teledysków

Tomasz Mreńca - polski skrzypek, kompozytor i producent muzyczny, twórca muzyki z pogranicza ambientu i muzyki eksperymentalnej. Jest członkiem międzynarodowej grupy The Frozen Vaults. Razem z Tomaszem Bednarczykiem tworzy projekt muzyczny Venter. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu.24. Katarzyna Pietras -"Późno" (reż. Kaha Hoffmann)


Katarzyna Pietras, to wokalistka i autorka tekstów, liderka grup muzycznych Kashmir i Cate Likes Candy. Piosenka "Późno" bedzie singlem zapowiadajacym jej płytę. Katarzyna jest córką frontmanki zespołu Bajm, Beaty Kozidrak i Andrzeja Pietrasa.

Scenariusz: Katarzyna Pietras
Reżyseria: Kaha Hoffmann
Operator: Krystian Dulewicz
Asysytent operatora/Oświetleniowiec: Marceli Zielnik
Produkcja: Katarzyna Pietras
Muzyka i tekst: Katarzyna Pietras


25. Dünayev//Soppel -"Dyletanci" (reż. Krzysztof Sierpiński)


Piosenka opowiada o dyletantach. Ludziach, którzy nonszalancko wykorzystują możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym prowadząc do międzyludzkich w najlepszym wypadku niesnasek w towarzystwie, w najgorszym wojny nuklearnej.Teledysk ma formę trashowego melanżu metaforycznych kadrów i cyfrowych zgrzytów okraszonych poklatkowo rysowanymi animacjami i łacińskimi cytatami nawiązującymi do akcji teledysku i tekstu piosenki.

Scenariusz: Krzysztof Sierpiński
Reżyseria: Krzysztof Sierpiński
Zdjęcia: Krzysztof Sierpiński
Animacja: Krzysztof Sierpiński
Montaż: Krzysztof Sierpiński
Scenografia: Krzysztof Sierpiński
Efekty Specjalne: Krzysztof Sierpiński
Narzekanie: Krzysztof Sierpiński
Pirotechnika: Sneju

Wystąpili: Seneka Młodszy, Agnieszka, Wergiliusz, Czarna, Grażyna z Pragi, Dünayev, Soppel , Kwitylian, Gąsiu, Horacy, oraz Krzysztof Sierpiński"

Opis duetu: "Dünayev//Soppel - tworzymy muzykę elektroniczną, łączymy w sobie brzmienia nawiązujące do lat 80tych i 90tych, jednocześnie przetwarzając je na korzyść niewtórności. Podejmowane zagadnienia mają charakter impresyjny, zamiast dosłownych odniesień do rzeczywistości, tworzymy obraz wrażeniowy – mający na celu odtworzenie doświadczanego przez nas stanu i uczuć."


26. White Starlite - "Anything You Want" (reż. Martyna Olszewska, Filip Wałuszko)


Martyna Olszewska: "White Starlite jest to trójmiejski zespół, z którego członkami się znam, a więc wybraliśmy piosenkę, która nam się podoba i na bazie nostalgii, wymiany inspiracjami i morza powstał ten klip. Zrealizowaliśmy go w dwójkę, bez żadnych funduszy."


28. Cała Góra Barwinków - "Tylko dla nas" (reż. Ola Wilk i Artur Szymocha)29. Wojciech Urbański - "Walk On The Water" (reż. Jan Wąż)


Klip do utworu Wojtka Urbańskiego - Walk On The Water inspirowanego twórczością Krzysztofa Komedy.

Jan Wąż REŻYSERIA
Jan Wąz jest reżyserem i operatorem urodzonym w Warszawie w 1987 roku. Absolwent PWSFTViT na Wydziale Operatorskim.
Jest autorem krótkich form filmowych takich jak reklamy teledyski oraz dokumenty.

Jan Konikowski ZDJĘCIA
Jan Konikowski jest operatorem urodzonym w Warszawie w 1987 roku. Absolwent PWSFTViT na Wydziale Operatorskim.

Wojtek Urbański
polski kompozytor, realizator dźwięku, producent muzyki rozrywkowej, DJ, członek zespołu RYSY, prezenter Akademickiego Radia Kampus.

30. WOB! - Syncopate (reż. Okime Emiko)VJ Emiko / Okime Emiko / Emilia Gumańska
- wrocławska artystka wizualna,  producentka wideo, operator, vjka miksująca autorskie produkcje videoartowe.
Pasjonatka tworzenia analogowych efektów specjalnych video oraz łączenia ich z motywem człowieka w procesie improwizacji.
Na swoim koncie posiada między innymi wyrożnienia i głowne nagrody w międzynarodowych konkursach vj'skim VJ Torna Championship podczas 10. edycji Live Performance Meeting 2011 w Mińsku a także w Meksyku w kategoriach: Pre-Production i VJ Battle w roku 2013.
Organizatorka wrocławskich edycji BYOB Bring Your Own Beamer dedykowanych sztukom wizualnym : video, vjingowi oraz audiowizualnemu performance.

Written and produced by WOB!
Dir/DOP/Edit: Okime Emiko facebook.com/vjemiko
Cast: Breña Over
instagram.com/brenaover
MUA: Katarzyna Lewińska
Costume Designer: Bola
Special thanks to: Małgorzata Śnitko, Vlad Blyzniuk, Miss Feliks and Mateusz Ziemak