2. Pokaz niezależnych teledysków na CINEMAFORUM!


Zapraszamy na pokaz niezależnych teledysków podczas festiwalu CINEMAFORUM - 12. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.
27 października 2013, 18:30
Warszawa, Kinoteka, PKiN, Pl. Defilad 1
Wstęp wolny!
W programie:
ARCY MŁYN - "Burak"Produkcja video: Paweł Sobolewski i Marcin Omelańczuk / 2012

Arcy Młyn to nowy zespół, powstały w maju 2012, w skład którego wchodzą muzycy z Gryfina i Szczecina z pewnym bagażem doświadczeń scenicznych (m.in. Kolaboranci, Silo).
Pierwsze półrocze działalności Arcy Młyn uwiecznia ep-ką "To nie my", dostępną w sieci od 12.12.12 wraz z klipem "Burak"
Stylistycznie jest to wycieczka w rejony rockowej alternatywy podlanej postpunkowym sosem.

http://facebook.com/arcymuzyka
http://arcymuzyka.bandcamp.com/album/to-nie-my

BOMBAT BELUS - "Stary zły"


W nagraniu teledysku do utworu 'Stary Zły' udział wzięli muzycy: Zombie Nose - perka, wokal, Luzik - gitka, wokal, Mały Ze - basisko, wokal oraz MKRN -- FTW, nóż; jak również przyjaciele zespołu, a wśród nich m.in. Nina Holy, Piter, Klara & Dominik & Pegaz, Przemek Fura i inni. Nagranie materiału video: 13 kwietnia 2013 w Warszawie.
Scenariusz clipu: Bombat Belus przy współpracy z Good Way Studio / Dice Video.
Operatorzy kamer, montaż, postprodukcja i takie tam:
Good Way Studio / Dice Video

https://www.facebook.com/BombatBelus
http://bombatbelus.bandcamp.com/

Bombat Belus (psychobilly, Warszawa), to trzech kulturalnych młodzieńców ze stolicy wiernych idei psychobilly. Grają tak, żeby miłośnicy Elvisa krzywili się z niesmakiem, normalni ludzie patrzyli z niezrozumieniem, a wszystkie świry z uśmiechem tłukły się pod sceną.


TOMASZ BUDZYŃSKI - "Dziwadełko""Osobliwości" - trzecia solowa płyta Tomasza Budzyńskiego to kolejny odważny krok w karierze muzyka znanego przede wszystkim z Armii ale też Trupiej Czaszki, Siekiery czy 2TM2,3. Po onirycznych neofolkowych piosenkach na "Tańcu szkieletów" i "Lunie", oraz armijnych "czadach", Budzyński nagrał płytę, która odzwierciedla szerokie spectrum jego muzycznych fascynacji - punkową w duchu, niepokorną w muzycznej i poetyckiej formie.

http://budzy.art.pl/


HARD TO BREATHE - "Awakening Part I"Klip do piosenki "Awakening Part I" , pochodzącej z płyty "Hard To Breathe/Death Row split 2", żadna ze scen nie została wyreżyserowana. Wszystkie zdjęcia są ilustracją wyjazdów na koncerty i samych koncertów okiem Rafała Pogo, Kitajgorod i Jusmedia.
Montaż klipu: Łukasz Cichu Zdanowski.

Hard To Breathe to warszawski zespół grający hc/punka. 4/5 nie je mięsa, 2/5 jest sxe, wszyscy są bardzo sympatyczni! Hard To Breathe is a hc/punk band from Warsaw/Poland. 4/5 are vegetarians, 2/5 are sxe. 5/5 are kind and polite!

http://www.hardtobreathe.pl/
http://www.facebook.com/hardtobreathe.warsaw


LOVELOT - "Co by było"


Drugi singiel Lovelota promujący płytę "Epilog", która ukaże się w lutym 2013 roku pod szyldem Spółdzielnia Records (www.spodzielniarecords.blogspot.com).
Reżyseria, montaż, światło, dużo pomysłów, bardzo dużo zaangażowania i jeszcze więcej życzliwości: Adam Zych z firmy My Works Studio, www.myworks.pl). Specjalne podziękowania dla Artura Kowalewskiego z firmy Rent-A-Lens, (www.rentalens.pl) za użyczenie obiektywów.
Muzyka: Jakub Ganczewski, Jakub Kujałowicz, Maciej Mroczek
Tekst: Maciej Mroczek

Zespoł Lovelot powstał w Warszawie w 2011 roku. Punktem wyjścia była fascynacja muzyką gitarową lat 60., starym soulem, brytyjskim
punk rockiem pierwszej fali i klimatami mod revival. Lovelot hołduje zasadzie “modern oldschool” - utwory wyraźnie inspirowane muzyką sprzed lat brzmią bardzo współcześnie, a teksty odnoszą się do rzeczywistości A.D. 2012.

https://www.facebook.com/LovelotWWA


THE LUNATICS - "Plamy"


Klip promuje drugi singiel z płyty „Tu i Teraz” wydanej nakładem Jimmy Jazz Records.
Scenariusz i reżyseria: Adam Kryciński i Adam Zych (My Works Creative Studio).
Muzyka: Michał Jastrzębski, Maciej Mroczek, Dawid Stepnowski
Tekst: Maciej Mroczek

www.thelunatics.pl


PUNKROCKGANG - "Twój Krzyż"


"Twój Krzyż"- (muz.P.Welcel,sł.K.Kondratów) -to trzecia piosenka zespołu PunkRockGang z debiutanckiej płyty pod tym samym tytułem,do której powstał teledysk.Autorami obrazka są - Rico & Gonderas.

PunkRockGang powstał w wyniku połączenia sił muzyków Sexbomby, Bulbulators / Pils i The End. Przyczyną zaistnienia były rozmowy po wieczornych imprezach po koncertowych i nasze wspólne fascynacje muzyczne. Nasze zamiłowanie do szeroko pojętego punk rocka i wspólna wizja punk rockowej muzyki znalazły ujście w dźwiękach nowego zespołu. Band PunkRockGang wziął swoją nazwę od tytułów piosenek Pils i Sexbomby i nie należy brać tej nazwy śmiertelnie poważnie.

http://www.punkrockgang.pl/
https://www.facebook.com/PunkRockGang


SPIRIT OF 84 - "Policja"


Ostatni teledysk promujący płytę "Na wszystkich giełdach świata" i pierwszy teledysk zapowiadający płytę "2003 - 2013" (premiera w maju 2013).
Wykorzystano autorskie zdjęcia z ulic Warszawy 11 listopada 2012.
Realizacja: Krzysztof Karnkowski
Montaż: Marta Karnkowska

Spirit of 84 to warszawski zespół hardcore-punkowy, powstały w 2003 r. jako kontynuacja zespołu Żółte Słoniki.Zespół gra muzykę osadzoną w polskim punku lat 80-tych z elementami innych gatunków i przekazem społeczno-politycznym.

http://spiritof84.pl/
https://www.facebook.com/spiritof84pl


TESTER GIER feat. ŁUKASZ KOWALCZUK - "Szlamu król"


Tekst i rysunki: Łukasz Kowalczuk
Muzyka: Tester Gier & Ł.K. (na podstawie utworu „Eliminator” Agnostic Front)

Legendarny wojownik przemierza skażone pustkowia na swoim wiernym świniołaku Tankardzie. Niedługo dowie się, że zniszczony przez wojny oraz katastrofy świat czeka ostateczna zagłada i być może tylko on – Konkweror – będzie mógł uratować planetę. Czy Jezus Hitler okaże się jego przyjacielem czy wrogiem? Czy Szlamu Król jest faktycznie niepokonany? Czy będzie trzeba znowu szukać jakiegoś magicznego artefaktu? Mutanty, stare baby, szlam, ćwieki, hordy złych i bandy dobrych, dżinsowe bezrękawniki, siłowe rozwiązania konfliktów, zwyczajni ludzie, ruiny, miecze, lasery i najważniejsze: THRASH I CROSSOVER.

http://www.nienawidzeludzi.pl
https://www.facebook.com/pages/Tester-Gier/623732164310980


WARSAW DOLLS - "Giermkowie życia w 20 sekund" 


"Giermkowie życia w 20 sekund" są zwiastunem pełnometrażowej piosenki o bezsilności i frustracji na feudalnym dnie życia. Kadry teledysku powstały z surowców wtórnych, wydobytych z rodzinnego archiwum. Filmy te pochodzą z najlepszej dla muzyki końcówki lat siedemdziesiątych. Zarejestrowana na taśmie 8 mm atmosfera szczęścia i radości w systemie totalitarnym ciekawie ilustruje emocje oddane w utworze.

Warsaw Dolls to niskobudżetowy glam punkrock czasów kryzysu. Prezentuje ubogi przepych, zbuntowane brzmienie i garść przemyśleń smakowitych niczym wyrób czekoladopodobny. Skrzy się melodiami jak drogocennym pazłotkiem.

https://www.facebook.com/warsawdolls
http://warsawdolls.bandcamp.com/


THE KRZYŚ -  "Koreański film" 


W trakcie pokazu swą premierę będzie miał "한국 영화. Koreański film", teledysk do muzyki projektu The Krzyś, będący fanowskim hołdem dla nowej fali koreańskiego horroru.

The Krzyś to projekt efemeryczny, mający na koncie dwie płyty z muzyką noise, wydane w symbolicznych nakładach i rozprowadzone wśród przyjaciół oraz kilka remiksów, umieszczonych w sieci. Jako The Krzyś podpisywane są produkcje własne Budynia, wokalisty Spirit of 84, które z różnych przyczyn nie mieszczą się w twórczości tego zespołu.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Karnkowski
Zdjęcia i montaż: Marta Karnkowska

https://www.facebook.com/pages/The-Krzy%C5%9B/154665894562272
https://soundcloud.com/but13/the-krzy-korea-ski-film


CINEMAFORUM - 12. MFNFF / 23-27 października 2013 r. Kinoteka / Wstęp wolny
 http://www.cinemaforum.pl/